AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 ghid war corp

In jos 
AutorMesaj
LaLy.
Admin
Admin
avatar


Mesaje : 148
Data de înscriere : 11/04/2013

ghid war corp Empty
MesajSubiect: ghid war corp   ghid war corp Icon_minitimeVin Apr 12, 2013 6:54 am

Deci in primul rand sa nu uitam ca trebuie puse punctele pe STR apoi pe PV.
De crescut este putin mai greu pentru ca iuresul il expune la pagube majore asa ca este bun lasat la M1 pentru ca exista licori verzi(G) , la crescut level 1-80 este relativ usor dar depinde si de iteme in fine daca ai iteme bune de crescut 1-80 este usor !(Prin iteme de crescut ma refer la iteme cu 3k 15 critica si necunostinta sau patrundere dar nu explic acum).
Dar , dupa ce ai facut 80 la buturugi este putin mai greu daca nu ai multe lic blue (sau fulluri de PM ) pentru ca daca nu esti atent si se duce aura este greu sa bati fara o otravita sau un fms cu pgm 40 iar dupa ce ai facut 86(si taote P-urile presupun)
te duci in capatul padurii pana la 90(sau mai mult) iar apoi in v4 pana pe la 100-103.(iar apoi in alte mape depinde de sv daca ie cu 99 sau 120/127 ).

Acum sa lasam PvM-ul de o parte si sa incepem cu PvP:

Deci odata ce ai toate P-urile nu mai este asa de complicat in PvP...majoritatea la inceputul unui duel folosesc izbitura , eu nu recomand asta ci recomand sa dai 2-3 hitturi iar apoi sa dai : Izbitura(sansa la necunostinta)-->Hitturi-->Vartej-->Hitturi pana il arunci-->incizie si iar hitturi-->de la capat.
Cel putin asta este strategia mea...

dar

Vs. Sura BM: hitturi cat mai multe posibil nu va aruncati cu skilluri pentru ca nu vor avea efect...folositi hitturi si multa patrundere.

Vs. Sura AM:aici trebuie multe skilluri si este recomandat sa dai si hitturi in combinatie cu skilluri pentru ca are si el armura si trebuie sa-i dai patrundere dar sa aveti grija daca primiti prea mult dmg in timp ce loviti pentru ca sura AM are teama.

Vs. War corp:Aici e putin mai complicat incepeti cu izbitura daca nu sunteti siguri pe voi si continuati sa-l tineti jos iar apoi celelalte skilluri in combinatie cu hitturi.

Vs. War mental: Cat mai multe hitturi iar cand incearca atacul spiritului sau zdrobirea fugiti in spatele lui si dati izbitura si hitturi , ca sa prindeti patrundere deoarece are corpul.

Vs. Ninja lame:Aici trebuie sa fii foarte atent sa te feresti cand face camuflajul si sa dai hitturi in gol pana-l nimeresti iar cand il vezi dai izbitura , vartejul si celelalte deoarece nu are skilluri de aparare ca sa fie nevoie de patrundere vs el.

Vs. Ninja arc si saman leac: Izbitura prima si nu folositi multe hitturi pentru ca nu au skilluri de aparare dar folositi izbitura deoarece amandoi fug repede si trebuie sa-i prindeti iar apoi celelalte skilluri continuand cu vartejul.

Vs. Saman dragon: aici sa nu dati hitturi foarte important sa dai skilluri si sa incerci sa-l otravesti ! de ce? pentru ca are reflexia si binecuvantarea si dmg-ul mare de pe hitturi(pentru ca aveti aura) se va reflecta si asupra voastra.

Si aici cred ca se incheie...Daca am gresit astept sa ma corecteze cineva .
Sus In jos
https://4metin.forumtwilight.com
 
ghid war corp
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ghid transformare
» ghid cal complet
» ghid comenzi gm
» Ghid SURA BM
» ghid catacombe

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: 4Metin # Metin2 :: Ghiduri-
Mergi direct la: